Menü
Sepetiniz

Sinema ve Konferans Koltukları

sinema-konferans-koltuklari-koltugu
Yeni

Dolfin sinema ve konferans koltukları, modern görünümü, konforu ve kaliteli işçiliğiyle üst düzey sinema, tiyatro ve konferans salonlarına uygun hazırlanmıştır. Gerek malzeme gerekse işçilik olarak tamamen birinci sınıf bir üründür. Gövdesi metalden oluşup yüzeyi dansite yoğunlukta poliüretan sünger ile kaplıdır. Oldukça sağlam ve rahat oturuma sahip yapısıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Vip konferans koltuğu grubuna giren modelini imalatı firmamız tarafından yapılmaktadır. Koltuğun döşemesinde alev almaz özelliğinde kumaş çeşidi kullanılmaktadır. Konferans koltuğunun dikişli döşeme detayları, cilalı ahşap kol üstü ve arka kapakları ile konferans salonunuzda konseptinize ayrı bir tarz katacaktır.

Dolfin Konferans Koltukları Özellikleri

Dolfin konferans koltukları gövdesi metalden oluşup metal dansite yoğunluğunda poliüretan dökme sünger ile kaplanır. Gövdenin hazırlanışında ve dökülen süngerin kalitesinde insan omurgasının yapısı dikkate alınarak rahat oturum ön planda tutulmuştur. Yüzey döşemesinde bir çok şartnamede istenilen alev almaz özellikte kumaş tercih edilmiştir. Sinema koltuğu döşendikten sonra oturak ve sırt arka kısımları talebe göre cilalı masif ahşap ile kapatılacağı gibi kendi kumaşından döşenmiş kontra ile kapatılabilir. Koltuk ayağının imalatında 40*60 ölçüsünde profil tercih edilmekte olup metalin et kalınlığı 1,5 mm kullanılmaktadır. Hazırlanan ayak elektrostatik fırınlarda toz boya ile boyanarak hem uzun ömürlü olması sağlanır hemde görsel bütünlük tamamlanır. Konferans koltuk kolları koltuğun kumaşıyla kaplanmış olan ahşap ile kapatılmaktadır. Kol üstüne koltuğa modern bir görünüm katması için cilalanmış masif ahşap tercih edilmektedir.

Konferans Koltukları İmalatı

Konferans koltukları imalatı firmamız tarafından gerçekleştirilip, tüm ürünler siparişle beraber üretilir. Tamamen müşteri talebine veya mekana uygun şekilde tasarlanıp imalat yapılmaktadır. Özel üretim sınıfına giren ürünlerde iade ve değişim mümkün değildir. Konferans koltukları imalatı için gereken süre ortalama 1 haftadır. Ancak sipariş sayısına, koltukta talep edilen özelliklere, yedek parça stok durumuna ve imalatın yoğunluğuna göre imalat süresi değişmektedir. Konferans salonu koltukları imalatında kullanılan tüm malzeme ve yedek parçalar TSE belgeli olup DMO standartlarına uygun ürünlerimiz imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Konferans koltukları fiyatları, koltukta kullanılacak aksesuarlar ve koltuk özelliklerine göre değişmektedir. Koltuklarınızın sayısına ve yapılacak işleme göre konferans koltuğu tamiri yapılır. Konferans koltuğu parçaları tek veya toplu olarak satışı yapılmaktadır.

Konferans Salonu Yerleşimi İçin Gereken Ölçüler

Konferans salonları projelendirilirken konferans koltuk ölçüleri gerekmektedir. Konferans koltuğu oturak ve sırt genişliği 48 santim, montajı yapıldıktan sırt yüksekliği 100 santimdir. Koltuğun kol genişliği 5 santimdir. 1 adet oturak ve 2 adet kol montajı yapılmış şekilde 60 santim gelmektedir. Ancak koltuklar yan yana dizilimlerinde her oturağa 1 adet kol monte edildiği için koltuk yerleştirme hesaplamasında 60 santim hatalı sonuç verir. Koltuk yerleşimi hesaplaması şöyle yapılır: yan yana konulacak koltuk sayısı 55 santim ile çarpılıp sonuca 5 santim sıra başı kol farkı ilave edilir. Koltukların arka arkaya dizilimlerinde iki sırt arasında ortalama mesafe 100 santim olmalıdır. Ancak dar mekanlarda bu ölçü en fazla 9 santime kadar düşülebilir.

Konferans Koltukları Teslimi

Konferans koltukları teslimi firmamızın İstanbul adresinden gerçekleşir. İstanbul içi siparişlerde sipariş sayısına teslimatlar ve montaj hizmeti firmamız tarafından sağlanabilmektedir. İstanbul dışı alımlarda hazırlanan konferans koltuğu gerekli paketleme işlemi yapılarak nakliye firmasına teslim edilir. Taşıma bedeli alıcı tarafından ödenir. İstanbul ve yurt dışı montaj hizmetimiz ücreti karşılığında mevcuttur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi