Menü
Sepetiniz

Toplantı Salonu Koltuğu

toplanti-salonu-koltugu
Yeni

Dolfin toplantı salonu koltuğu modern tasarımı, rahat ve ergonomik oturumu, sağlamlığı ve kaliteli işçiliğiyle üst düzey toplantı salonları için özel üretilmektedir. Toplantı salon koltuğu teknik şartnameyi sağlamakta olup gövdesi 55 dansite yoğunlukta poliüretan süngerden oluşup döşemesinde alev almaz özellikli lamineli kumaş kullanılmaktadır. Aynı özellikli kumaş kolların alt kısmının döşemesinde de kullanılmaktadır. Toplantı koltuğu vip koltuk modeli olup konferans veya seminer salonunuzun dekoruna ve konseptine uygun şekilde tekrardan dizayn edilerek üretim yapılır. Seminer koltuğuna ahşap cilalı kollar, yazı tablası, bardaklık veya kol önüne ceplik gibi özellikler ilave edilebilmektedir.

Toplantı Salonu Koltukları Özellikleri

Toplantı salonu koltukları gövdesi metal profilden hazırlanmakta olup metalin üzeri poliüretan ile kapatılmaktadır. Poliüretan dökme sünger 55 dansite yoğunlukta olup hem tüm şartnamelere uygun özellikte olup hemde uzun ömürlüdür. Gövde hazırlanması sırasında rahat ve ergonomik oturum için gereken eğimler ve bel desteği hesap edilmektedir. Teknik şartnamelerde istenilen bir diğer durum ise döşeme kumaşının özelliğidir, firmamız da bu özelliğe uygun alev almaz lamineli kumaş kullanmaktadır. Oturak ve sırt döşemesinden sonra arka bölümler modele ve fiyat göre cilalı ahşap veya plastik kapaklar ile kapatılır. Bu kumaş aynı zamanda kolların çevresinin kapatılması için kullanılmaktadır. Toplantı salon koltuk kolları ise 40*60 mm ölçülerinde 1,5 mm et kalınlığında metal profillerden üretilip yüzeyi elektrostatik fırınlarda toz boya ile boyanmaktadır. Kol üstleri fiyata bağlı olarak plastik, poliüretan veya cilalı ahşap ile kapatılmaktadır.

Toplantı Salonu Koltuk Ölçüleri

Toplantı salonu koltuğu oturak ve sırtın genişlik ölçüsü 48 santim, kolların genişliği 5 santimdir. Toplantı koltuğu montajı yapıldığı zaman tek koltuk genişliği 60 santim gelip yerden sırt yüksekliği ise 100 santim gelmektedir. Ancak koltuklar yan yana dizilimi yapılacağı için projelendirme sırasında her bir koltuk 55 santim olduğu düşünülmelidir. Toplantı salonu koltuk yerleşiminde koltuk sayısı 55 ile çarpılır sonra çıkan sonuca sıra başı kol ölçüsü 5 santim ilave edilerek gereken mesafe hesap edilir. Arkaya doğru sıralamalarda ön koltuk sırtı ile arka koltuk sırtı arasında standart mesafe 100 santim olmalıdır. Yeterince alanı bulunmayan yerlerde koltuklar arası mesafe en fazla 90 santime düşülebilir, daha fazlası geçişlerde sıkıntıya sebep olur.

Toplantı Salonu Koltukları İmalatı

Toplantı salonu koltuğu ve sayfamızda bulunan tüm konferans koltuk modelleri hazırda bulunmayıp imalatı firmamız tarafından gerçekleştirilir. Tamamen kişiye ve mekana uygun özelliklere göre imalat yapılmaktadır. Bu şekilde özel üretim olan ürünlerde iade ve değişim mümkün değildir. Yukarıda görülen resim örnek olması için konulmuş olup koltuk rengi, özellikleri (yazı tablası, kolda bardaklık, ahşap veya plastik kol üstü), sayısı siparişle belirlenir. Toplantı koltukları imalatında kullanılan tüm malzeme ve aksesuarlar TSE belgeli olup ürünlerimiz imalat hatalarına karşı firmamız tarafından 2 yıl garantilidir. Toplantı koltukları imalatı için ortalama 1 hafta süre gerekmektedir. Ancak sipariş sayısına, talep edilen koltuğun özelliklerine, stokta bulunan yedek parça durumuna ve imalatın yoğunluğuna göre üretim süresi değişmektedir.

Ayrıca mevcutta bulunan koltuklarınız için konferans salonu koltuğu yedek parçaları tek veya toplu halde satışı yapılmaktadır. Koltuk sayısına ve yapılacak işleme göre konferans koltuk tamiri yapılmaktadır.

Toplantı Koltukları Teslimatı ve Montajı

Toplantı koltukları teslimatı firmamızın imalat adresinden yapılmaktadır. İstanbul içi siparişlerde koltuk sayısına göre teslimatlar ve montaj firmamız tarafından yapılabilmektedir. İstanbul dışı satın alımlarda toplantı koltukları hazırlanarak alıcıya gönderilir, taşıma bedeli alıcıya ait olup montaj işlemi ücreti karşılığında yapılmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi