Menü
Sepetiniz

Sinema Koltuğu

sinema-koltugu-kapali-kol-aras
Yeni

Aras sinema koltuğu oval hatları, modern görünümü ve sağlam yapısı ile sinema ve tiyatro salonlarında üst düzeyde koltuk arayanlar için tasarlanmıştır. Sinema koltuğu gövdesi ihale şartnamelerine uygun olarak hazırlanmış olup metal gövde üzerine 55 dansite yoğunlukta poliüretan sünger ile kaplanmıştır. Sinema koltuğu döşemesi alev almaz özelikte kumaş ile döşenmekte olup kumaş önce ince sünger ile lamine yapılıp modele göre döşemesi yapılır. Sinema koltukları diğer modeller gibi kumaşın yapıştırılmasıyla hazırlanmayıp kumaşlar dikiş işlemiyle hazırlanıp süngere giydirmesi yapılır. Sinema koltuğu kol üstü cilalı olup kolun alt kısımları ahşap ile kapalı olup ahşabın üzeri koltuk kumaşıyla döşenerek koltukta bütünlük sağlanır.

Aras Sinema Koltuğu Özellikleri

Aras sinema koltuğu metal gövdesi ile oldukça sağlam olup uzun yıllar kullanabilirsiniz. Koltuk 55 dansite yoğunluğunda poliüretan sünger ile kaplanır. Sinema koltuk süngeri imalatı sırasında rahat oturum ve sağlamlık dikkate alınarak hazırlandığı için süngere verilen eğim ve bel desteği ile uzun süre rahat oturum sağlanır. Koltuk imalatında bir çok şartnamede istenilen alev almaz özellikte kumaş çeşitleri kullanılıp döşenmektedir. Oturak ve sırt döşemesi yapıldıktan sonra arka kısımları masif kontralar ile kapatılır, modele ve talebe göre kontra yüzeyi cila veya döşeme kumaşıyla kapatılır. Ayrıca aynı kumaş ile sinema koltuk kol altı döşenerek koltuğun montajı sırasında birleştirilir. Sinema koltuk ayağı 40*60 mm ölçülerinde metal profiller kullanılıp bu profilin et kalınlığı 1,5 mm tercih edilmektedir. Hazırlanan koltuk ayağı elektrostatik fırınlarda toz boya ile boyaması yapılır. Boya ile hem ayağa renk verilerek görsel açıdan güzel görünüm sağlanır hem de paslanmayı önleyerek uzun ömürlü olması sağlanır. Sinema koltuğu kol üstü masif ahşaptan hazırlanıp yüzeyi cila ile renklendirilir. Çok talep edilmese dahi sinema koltuğuna yazı tablası, bardaklık veya ceplik gibi ilave aksesuarlar üretim esnasında yapılabilir.

Sinema Salonu Projesinde Bilinmesi Gereken Ölçüler

Sinema salonları projelendirilirken sinema koltuğu ölçüleri bilinmesi gerekir. Koltuk ölçülerine göre hem yerleşim yapılır hem de kaç tane koltuğa ihtiyaç duyulacağı tespit edilir. Aras sinema koltuğu oturak ve sırt genişliği 48 santim, montajlı halde sırt yüksekliği ise 105 santim gelmektedir. Koltukların arasına gelen kolların genişliği 5 santimdir. Bir adet sinema koltuğu genişliği 55 santim olup bu ölçünün içinde 1 adet oturak ve sırt ile 1 adet kol bulunmaktadır. Projelendirme de hesaplama yaparken yan yana düşünülen koltuk sayısı 55 santim ile çarpılıp çıkan sonuca sıra başı kol farkı olan 5 santim ilave edilerek gereken mesafe çıkarılır. Arka arkaya dizim sırasında ön sırt ile arka sırt arasında ortalama 1 metre olması gerekmektedir. Ancak yeterli mesafe olmaması durumunda bu ölçü en fazla 90 santime kadar çekilebilir. Daha fazla düşülmesi durumunda geçişlerde büyük sıkıntı yaşanmaktadır.

Sinema Koltukları İmalatı

Sinema koltukları imalatı firmamız tarafından gerçekleştirilir. Hazırda stoklu ürün bulunmayıp tüm ürünlerimiz siparişle beraber üretilir. Tamamen kişiye ve mekâna uygun şekilde üretilen sinema koltuğu, özel üretim sınıfına girdiğinden iadesi ve değişimi mümkün değildir. Sinema koltuk aksesuarları sipariş sırasında belirlenerek üretime başlanır. Üretim için ortalama 1 hafta gibi bir süre gerekmektedir. Ancak sipariş sayısına, talep edilen aksesuarlar gibi özelliklere, stokta bulunan yedek parçalara ve imalatın yoğunluğuna göre değişmektedir. Sinema koltuk imalatında kullanılan tüm malzeme ve yedek parçalar TSE belgeli olup ürünlerimiz imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Ayrıca yapılacak işleme ve koltuk sayısına göre sinema koltuk tamiri yapılmaktadır. Mevcutta bulunan sinema koltuklarınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm sinema koltuğu yedek parçaları tek veya toplu halde satışı yapılır.

Sinema Koltukları Teslimi

Sinema koltukları teslimi firmamızın imalat adresinden yapılır. Ayrıca sipariş sayısına göre İstanbul içine teslimatlar ve montaj firmamız tarafından yapılabilmektedir. İstanbul dışı alımlarda imalatta hazırlanan koltuklar paketleme işlemi yapılarak nakliye firmaları ile gönderilir. Taşıma bedeli alıcı tarafından karşılanır. İstanbul dışına montaj hizmetimiz bulunmaktadır. Fiyatlandırma için iletişime geçiniz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi